Niepełnosprawni pływacy z województwa pomorskiego wzięli udział w Pomorskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych.

Zawody odbyły się w pływalni kompleksu widowiskowo-sportowego w Kwidzynie. Zawodnikom kibicował między innymi Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu, który z rąk Ewa Detko Traczyk, dyrektora Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska-Pomorskie, otrzymał olimpijską piłkę - symboliczne podziękowanie dla władz powiatu za wspieranie organizacji zawodów.

Pływacy startowali na dystansach 25 i 50 m, w różnych grupach sprawnościowych oraz w sztafecie 4 x 25 m. Przeprowadzono także konkurencje na dystansie 15 m dla zawodników o najniższych możliwościach.

W zawodach wzięło udział dziesięć klubów Olimpiad Specjalnych z całego województwa. Celem imprezy, oprócz rozpowszechniania idei Olimpiad Specjalnych, jest popularyzacja pływania jako dyscypliny Olimpiad Specjalnych. W zawodach wystartowali także pływacy z domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Wszyscy zdobywcy złotych medali wzięli udział w losowaniu wyłaniającym zawodników, którzy wezmą udział w ogólnopolskich zawodach.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO