BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W Teatrze Miejskim w Kwidzynie  odbyło się Forum Teatralne Placówek Kształcenia Specjalnego. Forum odbyło się po raz dwudziesty trzeci Imprezę poprowadzili Michał Juszczakiewicz oraz o. Jan Paweł z Tyńca.

Swoje przedstawienia zaprezentowało 16 zespołów teatralnych z placówek kształcenia specjalnego z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pomysłodawcą oraz organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. To jedyny ośrodek resocjalizacyjno-rewalidacyjny dla dziewcząt w Polsce. Każdego roku przebywa w nim ok. 60 dziewcząt, w wieku od 13 do 19 lat. MOW istnieje od 1958 roku. MOW znajduje się w gestii marszałka województwa pomorskiego.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich. Przedstawienia przygotowały placówki z trzech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Gości powitała Anna Jankowska, dyrektor MOW. Wśród widzów zasiedli między innymi Krzysztof Trawicki, wicemarszałek województwa pomorskiego, Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego, Kazimierz Gorlewicz, przewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie i Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna.

Swoje przedstawienia zaprezentowały placówki z powiatu kwidzyńskiego. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kwidzynie przedstawił sztukę "996 - Chrzest Polski". Spektakl powstał przy współpracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach. Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie przedstawił teatr cienia "Arka Noego". Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Prabutach zaprezentował pantomimę "Calineczka", Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w  Okrągłej Łące przygotował teatr żywego aktora "Czerwony Kapturek". Montaż słowno-muzyczny "Jak to z porami roku było..." zaprezentowali na scenie bardzo młodzi aktorzy z Niepublicznego Specjalnego Przedszkola Terapeutycznego "Kolorowe" w Kwidzynie.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja