BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Anna Bołt, mieszkanka Kwidzyna, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poezji dla osób niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”.

Organizatorem konkursu jest spółdzielnia socjalna "Republika Marzeń Mimo Wszystko" Fundacji Anny Dymnej. Spółdzielnia Socjalna powstała w listopadzie 2010 roku, aby promować sztukę osób niepełnosprawnych.

To piąta edycja konkursu.. W konkursie uczestniczyło ok. 200 osób. Nadesłano ok. 1000 wierszy. Jury wyróżniło wiersze Anny Bołt: "Bal" i "Bosonoga contessa". Utwory laureatów i wyróżnionych osób zostaną wydane w tomiku poezji. Anna Bołt, mimo swojej niepełnosprawności, jest osobą bardzo aktywną. Jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Debiutowała w 1977 roku w "Nowym Wyrazie".

Jej wiersze ukazywały się "Zeszytach Literackich", "Tytule", "Tyglu" oraz "Schodach Kawowych". Wydała arkusz poetycki "Dziedzictwo" oraz tomiki poezji "Szczęść Boże", "Szklana kula", "Wiersze na kartki/Kartki na wiersze". Jest laureatką wielu konkursów poetyckich.

Działalność Anny Bołt została dostrzeżona podczas ubiegłorocznej edycji konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek, którego celem jest wyróżnienie niepełnosprawnych kobiet, które aktywnie działają na rzecz innych, odnosząc sukcesy w pracy zawodowej i społecznej oraz działających na niwie artystycznej i w dziedzinie sportu. W bieżącym roku Anna Bołt otrzymała nagrodę starosty kwidzyńskiego w dziedzinie kultury.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja