W Starostwie Powiatowym w Kwidzynie podsumowana została działalność Stowarzyszenia Pomorskie Centrum Terapeutyczno-Prawne Interios z siedzibą w Gdańsku.

Organizacja od 2014 roku realizuje projekt „Bezpłatna pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz członkom ich rodzin na terenie powiatu kwidzyńskiego”. Stowarzyszenie ma swoje ośrodki w Gdyni, Tczewie, Kwidzynie i Chojnicach. W podsumowaniu dotychczasowych działań udział wzięli między innymi przedstawiciele policji, prokuratury, sądu, samorządów lokalnych, placówek oświatowo-wychowawczych i domów pomocy społecznej.

Samorząd powiatu reprezentował Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego. Działalność organizacji podsumował Paweł Jóźwiak, radca prawny i koordynator projektu. Pomoc poszkodowanym finansowana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości ze środków  Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Cały projekt nadzoruje Ministerstwo Sprawiedliwości, w porozumieniu z Komendą Główną Policji.

Udział finansowy ma także Stowarzyszenie Pomorskie Centrum Terapeutyczno-Prawne Interios, które wygrało konkurs ogłoszony przez ministerstwo na realizację projektu w województwie pomorskim. Stowarzyszenie, oprócz porad prawnych i psychologicznych, udziela też wsparcia na w postaci bonów żywnościowych i towarowych.

Z pomocy prawnej i psychologicznej mogą skorzystać między innymi osoby pokrzywdzone w wyniku gróźb karalnych, kradzieży, rozboju, oszustwa czy pobicia. W tym roku stowarzyszenie Interios jest jedyną organizacją, która świadczy tego typu pomoc na terenie województwa pomorskiego.

Aktualnie ośrodek w Kwidzynie prowadzi swoje punkty w Gardei, Sztumie i Starym Dzierzgoniu. Kwidzyńską filią organizacji kieruje Grażyna Radomska-Budek. Filia ośrodka w Kwidzynie mieści się przy ul. Chopina 26 (pokój nr 206). Tel. 690 489 654

NIEODPŁATNE PORADNICTWO