BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W sobotę 4 czerwca na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Leśnictwie Miłosna odbył się w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na 30 maja piknik rodzinny.

To święto dzieci, opiekunów ale także wszystkich sympatyków i promotorów idei rodzicielstwa zastępczego. Na blisko 200 osób, które spotkały się w piękną słoneczną sobotę czekała moc atrakcji. Najmłodsi mogli przejechać się kucykiem oraz skorzystać z szerokiej oferty zabaw z animatorami, nieco starsi z radością korzystali z mini rajdów terenówkami.

Wśród innych propozycji, które także budziły entuzjazm u dzieci znalazły się wycieczki bryczką, zabawy taneczne, malowanie twarzy czy balonowe zwierzaki. Jak zwykle nieukrywaną uciechę dzieciaków wzbudził przyjazd jednostki ratowniczo-gaśniczej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Uczestnicy imprezy oprócz piknikowego poczęstunku – pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców zastępczych – mogli spróbować smacznej grochówki i upiec sobie przy ognisku kiełbaskę.

Był to sympatycznie spędzony czas, w miłej rodzinnej atmosferze, gdzie nasze rodziny mogły lepiej się poznać, wymienić się doświadczeniami i wspólnie się bawić. Miłym zaskoczeniem i jednocześnie zaszczytem okazał się udział w pikniku Pani Marii Pawłowskiej radnej sejmiku województwa pomorskiego oraz Romana Pawłowskiego radnego powiatu nowodworskiego, którzy w ciepłych słowach podziękowali rodzicom za ich zaangażowanie w wychowanie dzieci. Podczas spotkań rodzin w poprzednich latach zawsze mogliśmy liczyć także na obecność lokalnych samorządowców. Podobnie było również w tym roku.

Wspólnie z rodzinami świętowali Pan Jerzy Śnieg pełniący funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Pani Ewa Stec Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kwidzyńskiego oraz Pan Włodzimierz Dawidowski, który z ramienia Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego sprawuje nadzór nad Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, które było organizatorem spotkania.

Powiat, którego zadaniem jest prowadzenie systemu pieczy zastępczej dokłada starań by propagować i wspierać rodzicielstwo zastępcze jako najlepsze rozwiązanie dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą być pod opieką biologicznych rodziców.

Organizatorem pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja