Podczas XX Ogólnego Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich podsumowano doroczny ranking Związku Powiatów Polskich.

Powiat kwidzyński zajął czternaste miejsce w kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców, dołączając w ten sposób do grona 15 laureatów, którzy uzyskali tytuł: Laureat Rankingu Powiatów 2015.  O czołowe miejsca w rankingu, w tej kategorii, przez cały rok ubiegało się ponad 120 powiatów.

W ciągu minionych lat powiat kwidzyński wiele razy zajmował czołowe lokaty. W rankingu punktowane są rozwiązania i działania na rzecz mieszkańców. Oceny na bieżąco dokonują eksperci. W zgromadzeniu, które odbyło się w Ossie koło Rawy,  uczestniczył Jerzy Godzik, starosta kwidzyński. Uczestniczyli w nim tacy goście, jak Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli,  Jacek Bogucki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Jerzy Stępień, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Podczas zgromadzenia ustalono priorytety działań na rok bieżący. Poruszona została między innymi sprawa finansowania szpitali oraz roli powiatów w Polsce. Podjęto także dziesięć różnych stanowisk w sprawach: publicznego transportu zbiorowego, funkcjonowania systemu pieczy zastępczej, szpitali powiatowych, dróg lokalnych, koniecznych zmian w zakresie dysponowania przez samorządy środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przyszłości oświaty, ustrojowych i finansowych podstaw funkcjonowania samorządu powiatowego, pełnienia dyżurów nocnych przez apteki ogólnodostępne, integralności granic jednostek samorządu terytorialnego oraz uregulowania sytuacji prawnej pojazdów usuniętych z dróg przed 2009 roku.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO