BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Po prawie roku starań samorząd powiatu uzyskał zgodę na wycięcie 25 drzew przy zmodernizowanej drodze Bądki-Wandowo-Jaromierz.

To mniej niż w złożonym wniosku, w którym ujęto 111 drzew. Wycięcie drzew miało pozwolić na budowę bezpiecznych zatok autobusowych oraz poszerzenie drogi. Przed ubiegłoroczną modernizacją drogi nie pozwolono jednak dokonać wycinki.
Na wniosek powiatu Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Gdańsku uchyliło pod koniec ubiegłego roku negatywną decyzję wójta gminy Gardeja w tej sprawie, opartą na negatywnej opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Wniosek został skierowany do ponownego rozpatrzenia. Ze względu na okres ochronny obecna decyzja pozwala na wycięcie wytypowanych drzew w październiku. Uzyskana zgoda obejmuje zbyt mało drzew, aby dokonać poszerzenia drogi, być może uda się jednak wybudować zatokę autobusową.

Pozytywnie zostały natomiast rozpatrzone niektóre wnioski powiatu w sprawie wycięcia pojedynczych drzew przy drogach powiatowych, znajdujących się na terenie gmin. To drzewa, które zagrażają użytkownikom dróg.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja