W ubiegłą niedzielę Starostwo Powiatowe w Kwidzynie uroczyście świętowało 10-lecie współpracy pomiędzy powiatem kwidzyńskim i powiatem Osterholz.

O godz. 19.30 rozpoczął się koncert orkiestry z Niemiec i chórów z Gdańska. Byli to młodzi artyści, którzy wspólnie realizowali projekt (Chór Kameralny 441Hz z Gdańska, Chór Mieszany Cantilena z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku , Landesjugendorchester Bremen oraz soliści- Pia Salome Bohnert, Anna Maria Torkel, Juan Sebastian Hurtado-Ramirez, Ronaldo Steiner).

Wśród odbiorców występu nie zabrakło szanownych gości, przedstawicieli władz powiatu i miasta, wspierających idee partnerstwa już od 10 lat. Koncert również przyciągnął tłumy zainteresowanych tym wydarzeniem mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęli hejnaliści z Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Tradycji Łowieckich, których obecność dodatkowo uświetniła znakomity repertuar przedstawiony przez muzyków.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO