15 sierpnia (poniedziałek) o godz. 12.30 w Korzeniewie (gmina Kwidzyn) rozpoczną się uroczystości związane z obchodami Cudu nad Wisłą.

Uroczystości na przystani promowej rozpocznie msza święta. Po jej zakończeniu rozpocznie się koncert zespołu Pas de Nom, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kwidzynie. Gwiazdą imprezy będzie Zbigniew Wodecki, którego koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Zaplanowano także imprezy towarzyszące: o godz. 14.00 rozpoczną się Motorowodne Mistrzostwa Okręgu Północno-Wschodniego „ Formuła Przyszłości” oraz otwarta zostanie wystawa umundurowania przygotowana przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo-Kolekcjonerskie GWARD. Imprezę w Korzeniewie poprowadzi Szymon Kusarek,  aktor, wokalista, satyryk oraz konferansjer. Obecnie aktora można zobaczyć na deskach warszawskiego Teatru Kwadrat.

Program obchodów Cudu nad Wisłą

12.30 - Msza Święta