BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

LUX MED Diagnostyka przeprowadzi bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 - 69 lat w gminie Sadlinki, gminie i mieście Prabuty oraz Kwidzynie.

Badanie przeprowadzone zostanie w mammobusie, w  ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Jest ono refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Aby skorzystać z badania nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są  wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo zwiększa szansę wyleczenia.

Panie, które chcą skorzystać z badania proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 (od poniedziałku do soboty). Można także zarejestrować się poprzez stronę internetową: www.mammo.pl/formularz

Terminy badań
Prabuty - 1 i 2 września - przy Prabuckim Centrum Kultury, ul. Łąkowa 22
Kwidzyn - od 5 - 9 września przy Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 19
Sadlinki - 12 września przy Urzędzie Gminy, ul. Kwidzyńska 12

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja