Drukuj

Targi Edukacyjne i Targi Pracy odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz ostatnich klas gimnazjów mogli zapoznać się z bogatą ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kwidzyńskiego.

Targi umożliwiają lepsze zapoznanie się z ofertą kształcenia szkół oraz pogłębiają współpracę pomiędzy szkołami, a pracodawcami, którzy podczas targów pomagają młodzieży w wyborze kierunku dalszej edukacji. Organizatorem wydarzenia jest samorząd powiatu kwidzyńskiego. Targi adresowane są przede wszystkim do uczniów, ale także do rodziców, nauczycieli i pracodawców.

W otwarciu targów udział wzięli między innymi Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu, Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, Danuta Woronowicz z zarządu powiatu, Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz pracodawcy. Uczestników targów powitał Henryk Czyżewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie i gospodarz targów. Starosta Jerzy Godzik zaapelował do młodzieży o poważne zastanowienie się nad kierunkiem dalszego kształcenia, gdyż podjęta decyzja może zaważyć na ich dalszej karierze zawodowej.

Podczas targów można było zapoznać się z ofertą kształcenia oferowaną przez: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach oraz Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie.

Kolejny rok wsparcia w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego udzielali specjaliści z Powiatowego Ośrodka Kariery, działającego w ramach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie. Nie zabrakło też stoiska Starostwa Powiatowego, które przygotowało dla uczniów najnowsze informatory z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Były też stoiska kwidzyńskich firm, w tym tych największych.