Drukuj

W Muzeum Zamkowym w Kwidzynie odbyła się uroczystość podczas której Cezary Grabarczyk, wicemarszałek sejmu i były minister infrastruktury, odebrał akt nadania Honorowego Ambasadora Powiatu.

Akt nadania tytułu oraz symboliczny paszport wręczyli Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego oraz  Jerzy Godzik, starosta kwidzyński. Wyróżnienie  przyznano za działania, które doprowadziły do budowy mostu przez Wisłę w okolicy Kwidzyna. W uroczystości, która połączona została z wręczeniem Honorowych Nagród Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Starosty Kwidzyńskiego, wzięli między innymi udział poseł Jerzy Kozdroń i senator Leszek Czarnobaj, którzy są także honorowymi ambasadorami powiatu kwidzyńskiego, radni powiatu oraz przedstawiciele władz gmin z powiatu kwidzyńskiego. Starosta Jerzy Godzik podkreślił, że o budowę mostu zabiegano 19 lat i niewiele osób wierzyło w powiedzenie tych zabiegów. Podkreślił, że przez te lata poznano wielu ministrów transportu oraz dyrektorów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale tylko wicemarszałek Cezary Grabarczyk, były minister infrastruktury, podjął odważną decyzję w sprawie budowy mostu przez Wisłę.

Wicemarszałek Cezary Grabarczyk uroczyście ślubował, że nie zapomni o powinnościach ambasadora powiatu kwidzyńskiego. Dziękując za wyróżnienie i przypominając drogę, która doprowadziła do budowy mostu, stwierdził, że inwestycji nie było w programie budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2007-2012, ale determinacja samorządowców oraz działania takich osób jak poseł Jerzy Kozdroń, doprowadziły do zmiany planów i most został wpisany do programu.