Mszą świętą odprawioną w intencji powiatu w sanktuarium Świętej Rodziny rozpoczęły się obchody Dni Powiatu Kwidzyńskiego oraz Dni Ryjewa.

obchody Dni Powiatu Kwidzyńskiego Mszą świętą odprawioną w intencji powiatu w sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie

Powiatowe święto zostało zorganizowane już po raz dziewiąty. Po mszy, na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, starosta Jerzy Godzik oraz Józef Gutowski, wójt gminy Ryjewo, dokonali uroczystego otwarcia imprezy. Pierwszego dnia na scenie można było zobaczyć koncerty zespołów Junior i Toples z Białegostoku. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez teatr QFER z Gdańska.

Spektakl dla dzieci Teatru QFER z Gdańska Spektakl dla dzieci Teatru QFER z Gdańska
Spektakl dla dzieci Teatru QFER z Gdańska

Drugi dzień imprezy przyniósł między innymi mecz piłkarski powiat - gmina Ryjewo. W skład drużyny powiatu weszli urzędnicy z partnerskiego powiatu Osterholz na czele z dr. Jörgiem Mielke. Mimo dobrej postawy, drużyna powiatu ulegała reprezentacji Ryjewa, przegrywając 3:1.

Pamiątkowe zdjęcie drużyn piłkarskich powiat kwidzyńskiego i gmina Ryjewo. Drużynę powiatu kwidzyńskiego wspierali członkowie delegacji z partnerskiego powiatu Osterholz

Na scenie pojawił się między innymi zespół Ey-Stop z Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie i Manchester z Torunia. Pierwszą z gwiazd był Bogusław Mec, który po latach przerwy wrócił na muzyczny rynek. Po występie rozdawał autografy na płytach i plakatach.

Występy zespoły Manchester w Torunia i Bogusława Meca rozpoczęły obchody drugiego dnia Dni Powiatu. Występy zespoły Manchester w Torunia i Bogusława Meca rozpoczęły obchody drugiego dnia Dni Powiatu.

Kolejną gwiazdą były Róże Europy, zaś drugi dzień powiatowego święta uświetnił koncert zespołu Golden Life i pokaz sztucznych ogni. Mieszkańcy bawili się do 2.00 przy muzyce zespołu Atest z Pelplina.

Gwiazdami wieczoru były zespoły Róże Europy i Golden Life. Gwiazdami wieczoru były zespoły Róże Europy i Golden Life.
Gwiazdami wieczoru były zespoły Róże Europy i Golden Life.

Trzeci dzień Dni Powiatu Kwidzyńskiego miał historyczny charakter. Oprócz koncertów, gier oraz najróżniejszych zabaw można było wziąć udział w Pikniku Husarskim, zorganizowanym z okazji 379. rocznicy bitwy pod Trzcianą.

Piknik Husarski z okazji 379. rocznicy bitwy pod Trzcianą Piknik Husarski z okazji 379. rocznicy bitwy pod Trzcianą

Piknik Husarski z okazji 379. rocznicy bitwy pod Trzcianą

Aktywny udział w Dniach Powiatu Kwidzyńskiego wzięła delegacja z partnerskiego Osterholz. Dr. Jörg Mielke, starosta Osterholz, z rąk Józef Gutowskiego, wójta gminy Ryjewo, otrzymał symboliczną statuetkę. Przyznawana jest ona szczególnym gościom gminy oraz zasłużonym mieszkańcom. Honorową statuetkę gminy Ryjewo otrzymał też Henryk Szramowski, mieszkaniec gminy Ryjewo. Od dziesięciu lat nie opuścił żadnej imprezy zorganizowanej w ramach Dni Ryjewa oraz Dni Powiatu Kwidzyńskiego organizowanych przez gminę. Statuetkę wręczył Jerzy Godzik, starosta kwidzyński.

POMOC PRAWNA