Program dotyczący szerokopasmowego dostępu do internetu realizowany jest w ramach programu Interreg III B Region Morza Bałtyckiego.

Starosta podkreślił, że wybór miejsca na zorganizowanie konferencji nie jest przypadkowy, gdyż samorząd stara się godzić przeszłość z wyzwaniami, które stoją przed powiatem na progu XXI wieku. Jednym z takich wyzwań jest szerokopasmowy dostęp do internetu.

Podczas konferencji zostały przedstawione między innymi takie tematy jak: ?Rozwój społeczeństwa informacyjnego w województwie pomorskim - Regionalny Program Operacyjny 2007-2013" oraz ?Koncepcja budowy sieci publicznych punktów dostępu do Internetu (PIAP) na obszarze powiatu kwidzyńskiego?.

Ten ostatni temat przedstawili przedstawiciele Biura Studiów i Projektów Łączności z Warszawy. W konferencji wzięli udział również goście z partnerskiego powiatu Osterholz. O rozwiązaniach stosowanych w Niemczech mówił dr. Derek Meier.

Jednym z gości był również Jerzy Kozdroń, poseł na Sejm RP. Konferencję prowadzili Małgorzata Wodejko członek Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego oraz Aleksnader Zorena, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego.

POMOC PRAWNA