Pod takim hasłem, będącym kwintesencją wpisu do Księgi Gości Starostwa, przebiegała kolejna wizyta gości z powiatu Osterholz w Starostwie w Kwidzynie w dniach 14 -16 stycznia 2005 r.

Powiat Osterholz reprezentował p. Ingo Kurth, członek Rady Powiatu Osterholz i członek Komisji ds. Rozwoju Gospodarczego oraz p. U. Mueller, specjalista ze Starostwa Osterholz ds. środków unijnych.

Pamiątkowe zdjęcie pod herbem Powiatu Osterholz Od lewej: Dyrektor Wydziału SU Starostwa Powiatowego w Kwidzynie - Małgorzata Wodejko, specjalista ze Starostwa Osterholz ds. środków unijnych - Ullrich Muller, Członek Rady Powiatu Osterholz i członek Komisji ds. Rozwoju Gospodarczego - Ingo Kurth oraz Starosta Kwidzyński - LeszekCzarnobaj Herb Powiatu Osterholz (w powiększeniu)
(w powiększeniu)

Wizyta miała charakter wyłącznie roboczy, a jej tematem głównym był udział powiatu kwidzyńskiego wraz z gminami w transnarodowym projekcie INTERREG III B ?Dostęp do sieci szerokopasmowej oraz wykorzystanie Internetu do rozwoju obszarów wiejskich??.

Rozmowy i spotkania przebiegały bardzo konkretnie, ponieważ złożenie głównego wniosku aplikacyjnego o środki na realizację tego projektu (w sumie z udziałem 7 partnerów europejskich), planowane jest na koniec lutego 2005.

Oprócz tematu INTERREGU III B, podjęto również temat realizowanego przez powiat programu ?Biomasa??, co zaowocowało kilkoma konkretnymi propozycjami działań w tym obszarze w perspektywie najbliższych miesięcy.

Członek Rady Powiatu Osterholz i członek Komisji ds. Rozwoju Gospodarczego - Ingo Kurth (z prawej) oraz specjalista ze Starostwa Osterholz ds. środków unijnych - p. U. Mueller (z lewej) podczas uroczystego wpisu do Księgi Gości Starostwa Członek Rady Powiatu Osterholz i członek Komisji ds. Rozwoju Gospodarczego - Ingo Kurth (z prawej) oraz specjalista ze Starostwa Osterholz ds. środków unijnych - p. U. Mueller (z lewej) podczas uroczystego wpisu do Księgi Gości Starostwa

fotografie: Maciej Kamiński

POMOC PRAWNA