Prezydent Lech Wałęsa w powiecie kwidzyńskim

Niezależnie od tego czy jesteście zadowoleni czy niezadowoleni musicie uznać, że nasze pokolenie jest wyjątkowe z różnych względów. Otrzymaliśmy od poprzedniego pokolenia świat bardzo podzielony po wojnie. Narzucono nam system komunistyczny. Sam Stalin się śmiał, że pasował on na Polaka jak końskie siodło na świnię założone. System ten nie nadawał się na XXI wiek. My walcząc doprowadziliśmy do upadku systemu, który hamował rozwój. Znaleźliśmy na niego pokojowy sposób. Otworzyliśmy nowy rozdział. Powinniśmy rozmawiać o tym co za nami, ale przede wszystkim o tym co przed nami. Rozmawiajmy o tym jak ma Polska wyglądać bez podziałów, jak ma się prowadzić i jakie ma zająć miejsce w Europie

- to słowa byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy, który 5 maja 2005 r. uczestniczył w sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego. Sesja odbyła się w kwidzyńskim Teatrze Miejskim.

Wzięli w niej udział radni powiatu oraz zarząd z Jerzym Godzikiem, przewodniczącym rady i Leszkiem Czarnobajem, starostą kwidzyńskim na czele. W sesji uczestniczyli również przedstawiciele wszystkich samorządów miast i gmin powiatu kwidzyńskiego oraz Zbigniew Koban, szef kwidzyńskiej ?Solidarności?.

Rozpoczęcie sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego, która odbyła się w Teatrze Miejskim w Kwidzynie (od lewej: Prezydent RP - Lech Wałęsa, Przewodniczący Rady Powiatu - Jerzy Godzik oraz szef kwidzyńskiej ?Solidarności? - Zbigniew Koban
Starosta Kwidzyński - Leszek Czarnobaj, podziękował Prezydentowi RP - Lechowi Wałęsie za przybycie (na zdjęciu od lewej: Burmistrz Kwidzyna - Andrzej Krzysztofiak, Starosta Kwidzyński - Leszek Czarnobaj, Prezydent RP - Lech Wałęsa i Przeodniczący Rady Powiatu - Jerzy Godzik)

Podczas sesji zadawano Lechowi Wałęsie pytania na temat jego działalności podczas sprawowania urzędu prezydenta Polski. Proszono także o komentarze na temat obecnej sytuacji i przyszłości kraju. Lech Wałęsa zaapelował o wspólne, bezpośrednie rozmowy, które miałyby przełamać podziały w Polsce. Wizyta Lecha Wałęsy związana była z obchodami 25. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

POMOC PRAWNA