Realizując ciągły proces współpracy powiatów kwidzyńskiego i Osterholz, licząca 17 osób delegacja powiatu kwidzyńskiego odwiedziła w dniach 25.10 ? 29.10.2005 r. po raz pierwszy niemiecki powiat Osterholz.

Starosta kwidzyński, Leszek Czarnobaj i starosta powiatu Osterholz, dr Jörg Mielke chwalą przede wszystkim miłą atmosferę spotkania, w szczególności podkreślając dobry kontakt nawiązany pomiędzy organami administracji obu powiatów, oraz porozumienia na płaszczyźnie polityki. Zauważalne jest również duże, wzajemne zrozumienie dla specyficznych problemów każdego z partnerów.

Przedstawiciele powiatu Osterholz przygotowali niezwykle bogaty program wizyty, przybliżając tym samym różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego niemieckiego regionu.

Obaj starostowie, jak też członkowie delegacji są zgodni co do tego, że aktualnie istniejące przyjacielskie kontakty już wkrótce powinny przekształcić się w formalne partnerstwo.

Oficjalne powitanie delegacji powiatu kwidzyńskiego w Starostwie Osterholz
Przywitanie delegacji powiatu kwidzyńskiego przez Burmistrza Miasta Bremen   w ratuszu w Bremen
Przywitanie delegacji powiatu kwidzyńskiego przez Burmistrza Miasta Bremen   w ratuszu w Bremen
Zwiedzanie młynu wiatrowego Muhle von Ronn oraz powitanie delegacji przez Burmistrza Miasta Osterholz-Scharmbeck