Drukuj

Uroczysty apel z okazji wręczenia sztandaru dla Zarządu Powiatowego OSP oraz Dnia Strażaka

Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kwidzynie otrzymał sztandar.

Wręczono go podczas uroczystej akademii zorganizowanej w dniu 4 maja 2003 r. z okazji Dnia Strażaka. Sztandar jest darem kilkudziesięciu fundatorów, którymi byli przedstawiciele firm i osoby fizyczne. Wcześniej został powołany Komitet Fundacji Sztandaru. Na jego czele stanął starosta kwidzyński Leszek Czarnobaj, który prosząc o wsparcie dla idei sztandaru stwierdził między innymi:

"Wierzymy, że to ważne historyczne wydarzenie, podsumowujące pracę strażaków ochotników z całego powiatu, sprzyjać będzie integracji różnych środowisk wokół problematyki bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej w powiecie kwidzyńskim".

Uroczystości, podczas których wręczony został sztandar, rozpoczęły się mszą świętą
w katedrze kwidzyńskiej. Po jej zakończeniu, na placu przed teatrem, prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kwidzynie Mieczysław Warczak złożył meldunek o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji wręczenia sztandaru. Akt fundacji sztandaru odczytał starosta Leszek Czarnobaj. Akt nadania odczytał wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gdańsku Stanisław Gajek.

Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia i medale. Strażacy zostali awansowani na wyższe stopnie. Strażacy z OSP wyróżnili najlepszego strażaka ochotnika. Zaszczytny tytuł "Strażaka roku" otrzymał Bogdan Słupczyński, który z rąk przedstawicieli władz powiatowych i wojewódzkich OSP otrzymał pamiątkową statuetkę.