BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

 Feliks Kondracki przejechał przez powiat kwidzyński

 

Wicestarosta Andrzej Fortuna przywitał Feliksa Kondrackiego, mieszkańca powiatu trzebnickiego, próbującego pobić rekord Guinessa w jeździe rowerem górskim.

 

 

Rowerzysta jedzie "Szlakiem polskich powiatów, miast i gmin". Feliks Kondracki wyruszył w trasę 17 maja. Zamierza w 100 dni pokonać 12 tys. km. Gdy przekroczył granicę powiatu do przejechania pozostało mu jeszcze 2000 km. Feliks Kondracki ma 55 lat. W 2000 roku otrzymał nominację do Księgi Rekordów Guinessa przejeżdżając rowerem dystans 4500 km dookoła Polski. Trasę tę pokonał w 40 dni. Zgodnie z regulaminem musiał uzyskać urzędowe potwierdzenie przejazdu. Okrągłą pieczęcią, przejazd przez powiat kwidzyński, potwierdził rowerzyście wicestarosta Andrzej Fortuna.

Feliks Kondracki otrzymał od starosty między innymi album pt. ?Powiat kwidzyński?. Feliks Kondracki twierdzi, że podczas swojej podróży sześć razy zmieniał opony. Miał także trzy wypadki. Był bardzo zadowolony z przyjazdu do powiatu kwidzyńskiego. Witany był przez mieszkańców i samorządy już na granicy powiatu. Dziwił się jednak, że brakuje mostu na tak długim odcinku między Grudziądzem a Tczewem. Obiecał, że będzie mówił o potrzebie budowy mostu w okolicy Kwidzyna do końca swojej podróży. Dla Feliksa Kondrackiego specjalnie została przygotowana przeprawa łodzią przez Wisłę. Etap, który zaprowadził rowerzystę do Kwidzyna liczył 140 km. Po przeprawieniu się przez Wisłę Feliks Kondracki skierował się w kierunku Tczewa. Dalsza trasa prowadzi przez Nowe Miasto Lubawskie, Szczytno, Mrągowo, Ostrołękę, Gdańsk oraz Świnoujście. Zakończenie próby bicia rekordu nastąpi w Ozorowicach w powiecie trzebnickim 24 sierpnia.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja