Przez dwa dni 30 maja i 1 czerwca w Rakowcu odbyły się Dni Powiatu Kwidzyńskiego. Organizatorem imprezy była gmina Kwidzyn.

Każdego roku organizatorem jest inna gmina. Dni Powiatu rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w intencji powiatu kwidzyńskiego w kościele parafialnym w Rakowcu. Po mszy goście, przedstawiciele samorządów przemaszerowali na stadion, na którym ustawiona była scena.

W Rakowcu zebrała się cała powiatowa rodzina aby świętować, poznawać się i integrować, ale również, żeby zaprezentować swój dorobek. To już czwarte dni i mam nadzieję, że tak jak każde będą niezapomniane-powiedział starosta Leszek Czarnobaj otwierając imprezę.
Na scenie wystąpiły gwiazdy tegorocznych Dni Powiatu Kwidzyńskiego między innymi:
Zespół Mafia, Kabaret Moralnego Niepokoju i Robert Rozmus.

Nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przykładem była Niezależna Formacja Rycerska ze Szczytna. Grupa oprócz walk rycerskich uświetniła swoje pokazy fajerwerkami. Na scenie zaprezentowały także swój dorobek kulturalny wszystkie gminy powiatu kwidzyńskiego.

Kolejne Dni Powiatu Kwidzyńskiego w przyszłym roku.

POMOC PRAWNA