24 sierpnia 2003 r. w Ryjewie odbyły się III Dożynki Powiatowe.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele Bł. Michała Kozala.

Po jej zakończeniu odbyła się ceremonia Święta Plonów. Ceremonię rozpoczął wójt gminy Ryjewo Józef Gutowski, który powitał zaproszonych gości. Starosta kwidzyński Leszek Czarnobaj podkreślił znaczenie jakie ma praca rolników. Wyraził nadzieję, że zostanie ona wreszcie doceniona w sposób jaki na to zasługuje przez rząd.

Oprócz oficjalnych uroczystości związanych ze Świętem Plonów nie zapomniano o rozrywce. Podczas dożynek rozegrano tak nietypowe konkursy jak rzut snopkiem, szatkowanie kapusty, ubijanie piany czy konkurs rozpoznawania ziaren. Na scenie pojawiły się, między innymi lokalne zespoły ludowe. Na placu przed gminnym ośrodkiem kultury można było wziąć także udział w dożynkowej loterii.

POMOC PRAWNA