BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W dniach 15-23.05.2023r. uczniowie z ZSO 2 w Kwidzynie znów mieli okazję, by poznać bliżej swoich rówieśników z Niemiec. Pierwsze dni wszyscy spędzili pod jednych dachem w Sztutowie.

Wspólne wyprawy nad morze, zabawy integracyjne, gra w siatkówkę czy posiłki przy jednym stole pozwoliły im szybko znaleźć wspólny język i dały możliwość natychmiastowej integracji, która jest właściwie najważniejszym celem tych spotkań. Uczniowie i ich nauczyciele skorzystali ze wspólnego żeglowania po Zalewie Wiślanym, odwiedzili razem miejsce pamięci w Muzeum w Sztutowie oraz bawili się w grę miejską w Gdańsku. Kolejne dni spędzili w Kwidzynie mieszkając u rodzin uczniów „nowego” liceum, gdzie mogli poznać obyczaje i kulturę polskiej gościnności. Uczniowie przygotowali ostatecznie prezentację multimedialną „Idealny system nauczania”, na którą zaprosili uczniów z klas pierwszych ZSO 2 w Kwidzynie. Prezentację można obejrzeć na stronie „nowego” ogólniaka. Projekt zakończył się w Starostowie Powiatowym w Kwidzynie.

Uczniowie z ZSO 2 w Kwidzynie i IGS Osterholz-Scharmbeck w przygotowanej prezentacji porównywali system edukacji w Polsce i w Niemczech. Najpierw analizowali podobieństwa i różnice, a następnie określili najistotniejsze mankamenty aktualnego systemu nauczania. W dalszej części podjęli się próby stworzenia idealnego systemu kształcenia, w którym nie ma prac domowych, nie narzuca im się nauczanych przedmiotów czy zmusza do czytania wskazanych lektur. Uczestnicy widzieliby za to szkołę, która uczy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, poprzez działanie, poprzez zabawę, jest idealnie wyposażona między innymi w pomieszczenia do relaksu w czasie przerw. Szkoła idealna to szkoła, która dba o zdrowie psychiczne i fizyczne ucznia, która nie daje powodu do stresu i sprawia, że uczniowie chcą chętnie do niej chodzić.

Nad projektem czuwali rodzice uczniów, nauczycielka ZSO 2 w Kwidzynie Katarzyna Wojciechowska, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania młodzieży polsko-niemieckiej.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja