Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, wziął udział w plenerowej imprezie zorganizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej, prowadzony przez Fundację „Misericordia” w Górkach (gmina Kwidzyn).

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Szlachetne zdrowie…”. Projekt uzyskał dofinansowanie samorządu powiatu kwidzyńskiego w ramach konkursu „Wspieranie działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności”. Impreza odbyła się przy zabytkowym dworku w Górkach, który jest siedzibą WTZ. Wzięli w niej udział niepełnosprawni uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Koniecwałdzie, Dzierzgoniu, Ryjewie i Górkach. W imprezie oprócz wicestarosty uczestniczyli między innymi Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, Dariusz Wierzba, wójt gminy Kwidzyn oraz Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Gości powitał Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Celem imprezy było między innymi kształtowanie wiedzy z zakresu naturalnych sposobów dbania o zdrowie, zachęcanie do szczepień przeciwko COVID-19, a także profilaktyka związana między innymi z zagrożeniem jakim jest koronawirus. Podczas imprezy odbyły się różne konkursy związane z profilaktyką zdrowotną, a także udzielaniem pierwszej pomocy. Był także konkurs na plakat promujący zdrowy tryb życia oraz zachęcający do szczepień.

POMOC PRAWNA