Samorząd powiatu zabiega o wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wnioski o przyznanie dofinansowania mogły dotyczyć budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych lub gminnych wraz z ich skrzyżowaniami oraz skrzyżowaniami z innymi drogami publicznymi. Samorząd powiatu zabiega o wsparcie dwóch zadań. Pierwsze to zadanie inwestycyjne, dotyczące modernizacji dwóch dróg: Nowy Dwór do granicy gminy Kwidzyn z gminą Sadlinki (odcinek o długości ok. 2,7 km) i Wandowo-Cygany (odcinek ok. 2 km). Drugi wniosek do RFRD dotyczy remontu nawierzchni drogi Krzykosy-Zebrdowo przy zastosowaniu nowoczesnej metody slurry seal. Po uwzględnieniu umów wieloletnich do rozdysponowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w województwie pomorskim w 2022 roku będzie ok. 72,5 mln zł. Na zadania powiatowe przeznaczono ok. 25,4 mln zł. Kwota na zadania gminne to ponad 47 mln zł.

POMOC PRAWNA