W dniu 14 września 2021 roku w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbyła się subregionalna konferencja konsultacyjna programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.

Z ramienia powiatu kwidzyńskiego w konferencji uczestniczyli Wicestarosta Wiesław Wosiak oraz Członek Zarządu Tomasz Pisarek.

Na wydarzeniu nie zabrakło również przedstawicieli z powiatu malborskiego, starogardzkiego, sztumskiego oraz tczewskiego.

Głównym tematem zebrania było opracowanie dokumentu strategicznego, który określa wizję rozwojową Pomorza w perspektywie 2030 roku, czyli Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także pięciu regionalnych programów strategicznych w obszarach środowiskowo-energetycznym, zdrowotno-społecznym, edukacyjno-kulturalnym, transportowo-cyfrowym oraz gospodarczo-turystycznym.

POMOC PRAWNA