Drukuj

Łóżka hydrauliczne, chodziki, wózki elektryczne oraz sprzęt do opieki nad obłożnie chorymi trafił do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonego przez Fundację „Misericordia” w Górkach, w gminie Kwidzyn.

Wśród darów są także komplety naczyń ceramicznych, które zostaną przekazane dla domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie.

Dary zebrał w Niemczech i wysłał do powiatu kwidzyńskiego dr Christian Meyl z Zakonu Joannitów. To już kolejny dar przekazany przez Joannitów w ostatnim czasie. W marcu Joannici przekazali dary mieszkańcom kwidzyńskiego Domu Pomocy Społecznej. Trafiły one także do ukraińskiego Baru, partnerskiego miasta Kwidzyna. Dla kwidzyńskiego DPS przekazane zostały między innymi komplety pościeli, ręczniki, myjki oraz mydło w płynie. Mieszkańcom Baru przekazane zostały wyroby medyczne, w tym automatyczne strzykawki i środki przeciwbólowe.

W przygotowanie darów do transportu na Ukrainę zaangażowała się Fundacja „Misericordia”. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, do której trafiły dary, prowadzona jest przez fundację od 1992 roku. Sprzęt można wypożyczać przy zabytkowym dworku w Górkach, w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez fundację. W wypożyczalni znajdują się wózki inwalidzkie, kule, balkoniki oraz specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Z powodu bardzo dużego zainteresowania nie zawsze określony sprzęt jest dostępny w danym dniu. Każdego roku wypożyczonych jest ok. 600 szt. sprzętu rehabilitacyjnego, w tym między innymi łóżek do opieki nad obłożnie chorymi, chodzików, wózków inwalidzkich oraz kul.

W sprawie wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego można kontaktować się osobiście w czasie pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 -15.00, tel. 55 27 35 64.

Zdjęcia: Fundacja „Misericordia” w Górkach