Drukuj

19 maja (czwartek) o godz. 9.15 w teatrze w Kwidzynie odbędzie się Forum Teatralne Placówek Kształcenia Specjalnego.

Pomysłodawcą i organizatorem forum jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. Impreza zostanie wznowiona po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Forum odbędzie się już po raz dwudziesty ósmy.

Na scenie będzie można obejrzeć przedstawienia przygotowane przez różne ośrodki kształcenia specjalnego z kilku województw. Honorowy patronat nad imprezą objął Rzecznik Praw Obywatelskich.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie to jedyny ośrodek resocjalizacyjno-rewalidacyjno, integracyjny dla dziewcząt w Polsce. Każdego roku w ośrodku przebywa ok. 60 dziewcząt. Wychowanki mają od 13 do 19 lat. To dziewczęta, które często w wyniku zaniedbań nie chodziły do szkoły lub próbując sobie jakoś radzić, weszły w konflikt z prawem. Wszystkie zostały skierowane do placówki postanowieniem sądu. Dziewczęta otrzymują w ośrodku wszechstronną pomoc wychowawczą, psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, a także medyczną. Jednym z głównych celów pracy ośrodka jest umożliwienie wychowankom ukończenia szkoły oraz zdobycia zawodu.

zalacznik 4 Forum teatralne