BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Na placu Jana Pawła II w Kwidzynie odbyły się obchody Dnia Strażaka. W tym roku strażacy świętują 30-lecie powołania Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystości udział wzięli między innymi Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski i starszy brygadier Dariusz Żywicki, zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego i nadbrygadier Piotr Świeczkowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Gdańsku. Samorząd powiatu reprezentowali Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego i Tomasz Pisarek członek zarządu powiatu. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele wszystkich samorządów gmin w powiecie, a także przedstawiciele organizacji i instytucji, na co dzień współpracujących ze strażakami oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus w Kwidzynie, oraz klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie.

Brygadier Wojciech Berent, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, powiedział między innymi, że pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na funkcjonowanie straży pożarnej, między innymi poprzez konieczność zmian systemu służby, zachowania dystansu społecznego, stosowania specjalnych środków ostrożności. W tym roku, w związku z agresją Rosji na Ukrainę, strażacy odpowiedzieli na apel komendanta głównego i zorganizowali zbiórkę sprzętu strażackiego, który przekazany został strażakom w Ukrainie. Bryg. Wojciech Berent podkreślił, że jubileusz powstania Państwowej Straży Pożarnej zbiega się z długo oczekiwaną ustawą o Ochotniczej Straży Pożarnej, która poprzez swoje zapisy ma za zadanie wzmocnienie ochotniczych straży. Bryg. Wojciech Berent podkreślił, że mijający rok to okres wdrażania nowych rozwiązań teleinformatycznych, organizacyjnych i wielu przedsięwzięć mających na celu coraz lepsze przygotowanie strażaków do ratowania życia, zdrowia i mienia obywateli.

Główne cele, jakie postawili sobie strażacy na kolejne lata to modernizacja tzw. starego obiektu komendy. Na ten cel zostały przeznaczone środki, w uchwalonej na lata 2022-2025 ustawy dotyczącej programu modernizacji służb mundurowych. W roku obecnym planowana jest również wymiana ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwidzynie. Czynione są również starania, których celem jest wymiana ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Prabutach.

 

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja