Marzec to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup z etapu I Narodowego Programu Szczepień. Ważne daty w tym miesiącu to:

• 8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0;
  • 10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle;
  • 11 - 13 marca - otwarcie rejestracji dla pacjentów rocznik 1952 ;
  • 18 – 20 marca - otwarcie rejestracji dla pacjentów rocznik 1952 -1954;
  • 22 – 24 marca - otwarcie rejestracji dla pacjentów rocznik 1952 – 1956;
  • 25 – 27 marca - otwarcie rejestracji dla pacjentów 70+;
  • 14 marca – zakończenie szczepień nauczycieli;
  • 15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle;
  • 22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat;
  • 29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wkraczamy-w-kolejne-etap-szczepien-otwieramy-rejestracje-dla-kolejnych-grup-osob

Szczepimy się! Zalecenia Rady Medycznej

W całym kraju wykonano już ponad 3,6 mln szczepień przeciw COVID -19. Pierwszą dawkę otrzymało ponad 2,3 mln osób.
Obecnie w Polsce dostępne są preparaty firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Rady Medycznej, druga dawka szczepionki AstraZeneca powinna być podana w okresie 12 tygodni po otrzymaniu przez pacjenta pierwszej dawki natomiast w przypadku szczepionek Pfizer drugą dawkę należy podać w czasie do 42 dni po pierwszym zastrzyku. Zgodnie z rekomendacjami Rady zmienią się też zasady szczepień osób, które już przeszły Covid-19. Rada Medyczna zaleca aby ozdrowieńcy byli szczepieni później. Mają oni przyjąć jedną dawkę szczepionki po 6 miesiącach, licząc od dnia uzyskania wyniku testu potwierdzającego zakażenie.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO