BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” zachęca do udziału w konkursie Unii Europejskiej, organizowanym w ramach programu Erasmus+.

Dzięki niemu młodzi ludzie mogą otrzymać bilet kolejowy upoważniający do podróżowania po Europie.

Od 4 do 18 października będzie można składać indywidualne lub grupowe zgłoszenia do udziału w kolejnej rundzie unijnego konkursu DiscoverEU. Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Warunki udziału w konkursie: data urodzenia 1 stycznia 2005 r. (włącznie) - 31 grudnia 2025 r. (włącznie) i obywatelstwo jednego z krajów UE (należy podać numer dowodu tożsamości lub paszportu). Uczestnicy mogą podróżować zarówno indywidualnie, jak i w grupie złożonej z maksymalnie 5 osób. Osoby, które zostaną wybrane, mogą podróżować przez maksymalnie 30 dni w okresie od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Ponadto laureaci otrzymają kartę zniżkową DiscoverEU. Uprawnia ona do zniżek na bilety do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, na przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie itp. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie do wtorku 18 października. Link do formularza w języku polskim będzie dostępny na stronie DiscoverEU 4 października od godz. 12.00. Kandydaci muszą rozwiązać quiz składający się z 6 pytań dotyczących historii i kultury Europy. Zwycięzców wyłania Komisja Europejska. Młode osoby o szczególnych potrzebach, np. o ograniczonej sprawności ruchowej lub niedowidzące, będą miały prawo do dodatkowego wsparcia.

DiscoverEU wystartował po raz pierwszy w czerwcu 2018 r. Symbolicznie przeznaczony jest dla osób kończących 18 lat, ponieważ wiek ten postrzegany jest jako moment wkroczenia w dorosłość. Otwiera również możliwości aktywnego korzystania z praw przysługujących obywatelom Unii Europejskiej. Projekt powstał z inicjatywy Parlamentu Europejskiego, ale został zainspirowany historią dwóch studentów z Niemiec: Vincenta-Immanuela Herra oraz Martina Speera, którzy odbyli podróż po Europie. Przemierzając 14 krajów, nawiązali przyjaźnie, poznali inne kultury i dzięki temu odkryli swoją tożsamość europejską. Doszli do wniosku, że każdy młody Europejczyk powinien tego doświadczyć i wyszli z pomysłem darmowej podróży po Europie dla młodych osób.
https://youth.europa.eu/discovereu_pl

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja