„Sprawni czy niepełnosprawni - jesteśmy tacy sami” - pod takim hasłem zorganizowany został gminny konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w gminie Kwidzyn.
W konkursie udział wzięli także niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Wyniki konkursu zostały rozstrzygnięte podczas spotkania w Szkole Podstawowej w Korzeniewie, w której konkurs zorganizowały Sabina Bonkowska i Anna Świderska, nauczycielki szkoły.
Cele konkursu to między innymi uwrażliwienie uczniów na zagadnienie niepełnosprawności, kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi, zachęcenie do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych, a także wychowanie w duchu takich wartości, jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek, równość, wrażliwość, poszanowanie godności drugiego człowieka. Podczas spotkania laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Dariusza Wierzbę, wójta gminy Kwidzyn i Alinę Urbańską, dyrektora Szkoły Podstawowej w Korzeniewie, która pogratulowała wszystkim wyróżnionym i uczestnikom konkursu.
Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce w konkursie zajął Filip Słowicki, natomiast drugie Lura Kamińska. Oboje reprezentowali Szkołę Podstawową im. Janusz Korczaka w Liczu. Trzecie miejsce zajęła Aniela Tykvenko ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie. Jury przyznało wyróżnienie Mikołajowi Struzikowi ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie. W kategorii wiekowej, obejmującej uczniów z klas IV-VIII, najwyżej oceniono pracę Leny Zbyszyńskiej. Drugie miejsce zajęła Julia Madej. Oboje ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie. Trzecie miejsce zajęła Julia Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Liczu. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Julii Lemańskiej i Aleksandrowi Kłosińskiemu ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie. Nagrody za udział w konkursie otrzymali Bartłomiej Bonkowski ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie i Marek Rusin ze Szkoły Podstawowej w Liczu. Wśród uczestników WTZ w Górkach najwyżej oceniono pracę Leszka Śmigielskiego. Drugi w konkursie był Sławomir Stefański. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Krzysztof Lech i Agnieszka Sitnicka. Wyróżniono prace Elizy Miłek, Marceliny Staniaszek i Artura Jurczaka.
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Korzeniewie