Wyroby, które zostały wykonane podczas zajęć terapeutycznych prowadzonych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Górkach, zostaną zaprezentowane podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w mieście Osterholz-Scharbeck w Niemczech, który odbędzie się w dniach 6-8 grudnia.
Wyjazd na jarmark nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe powiatu kwidzyńskiego oraz partnerskiego powiatu Osterholz. Powiat kwidzyński i powiat Osterholz od wielu lat współpracują ze sobą na różnych płaszczyznach. Umowa partnerska została zawarta w 2006 roku. Od tego czasu zrealizowano wiele różnych projektów.
Delegacja z WTZ w Górkach została zaproszona do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym przez Powiatową Radę Konsultacyjną do spraw Seniorów w Osterholz-Scharbeck oraz osobiście przez Harry Schnakenberga, przewodniczącego Powiatowej Rady Konsultacyjnej do spraw Seniorów w Osterholz-Scharbeck. Stoisko Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”, będzie czynne przez cały czas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego, od 6 do 8 grudnia. Dochód ze sprzedaży wyrobów w Niemczech w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną i zawodową uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach.
-
Wyroby wykonane przez uczestników WTZ, w tym kosze wiklinowe, deski do krojenia oraz drewniane kosze.
-
Wyroby wykonane przez uczestników WTZ, w tym ozdoby świąteczne, obrazy oraz wieńce.
-
Drewniane kosze wykonane przez uczestników WTZ.
-
Uczestniczka WTZ prezentuje wykonaną przez nią oraz innych uczestników pracę.
-
Ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników WTZ
-
Ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników WTZ.
-
Ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników WTZ.
-
Torby materiałowe wykonane przez uczestników WTZ.
-
Kosze wiklinowe wykonane przez uczestników WTZ.
-
Uczestnik WTZ pakuje wyroby przygotowane przez innych podopiecznych.